Zardzewiała farba

Rdza

Farba z efektem rdzy

Przekształca dowolną powierzchnię w zardzewiały materiał. Niezwykle realistyczna w dotyku i wyglądzie, dzięki swojej nieprzezroczystej i niejednorodnej teksturze.

Rdza to cykl malowania, który sprawia, że produkt staje się prawdziwą rdzą, powierzchnia jest naprawdę pokryta rdzą, ze wszystkimi jej niuansami kolorystycznymi.

Nasza farba z efektem rdzy zawiera zminiaturyzowane i powierzchownie pasywowane żelazo, które utlenia się bezpośrednio na malowanej powierzchni, by uzyskać całkowicie prawdziwy efekt rdzy.

W zależności od aplikacji, możliwe jest uzyskanie mniej lub bardziej jednorodnej powierzchni z rdzy. Zależy to w szczególności od metody aplikacji roztworu utleniającego. Aby uzyskać maksymalnie realistyczny efekt wiekowości na pionowych powierzchniach, można nałożyć substancję reaktywną pozwalając kroplom produktu spłynąć po powierzchni. W ten sposób uzyskamy efekt ”rdzawego wypłukania”, takiego jak w przypadku produktów żelaznych wystawionych na złe warunki atmosferyczne przez wiele lat.

Rezultat uzyskiwany jest poprzez utlenianie chemiczne farby i użycie farb ochronnych wysokiej technologii, by wytworzyć trwałe prace.

Przedmioty pomalowane tym produktem mogą być używane wewnątrz i na zewnątrz; w zależności od tego wskazana zostanie najlepsza przezroczysta warstwa ochronna.

Do zastosowań w przemyśle i rzemiośle w przypadku produktów takich jak bramy, okna, schody, antresole, itp. odpowiedni jest zarówno pędzel, jak i wałek.

 

Efekt rdzy do samochodów i karoserii

Chociaż farba z efektem rdzy nie została przebadana pod kątem użycia na karoserii, stabilizacja rdzy specjalnym, opracowanym przez nas blokerem umożliwia malowanie samochodów, motocykli i innych pojazdów do użytku na zewnątrz.

Warstwa przezroczysta zalecana przez nas do aplikacji na rdzawą powierzchnię w przypadku użytku na zewnątrz jest mocno kryjąca w porównaniu do nieprzepuszczającej warstwy przezroczystej do karoserii. W tym przypadku powinieneś jednak użyć warstwy transparentnej do karoserii, by zwiększyć odporność na zarysowania i benzynę.

Produkt nie spełnia norm Dyrektywy 42/2004/CE (wartości LZO), dlatego należy używać go z zachowaniem wymaganych ograniczeń.

 

Kolory na ekranie są jedynie poglądowe. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach: normalna rdza i jasna rdza, do zastosowań, w których rdza uważana jest za zbyt ponurą.

By umożliwić określenie efektu, również na małych powierzchniach, dostępny jest zestaw testowy produktu. Skontaktuj się z nami, by uzyskać informacje.

Efekt rdzy można zastosować poprzez użycie podkładu na:

  • drewnie
  • metalu (żelazo, aluminium, mosiądz, itp.)
  • plastiku (ABS, ABS-PC, itp.)
  • dostępna jest wersja na bazie wody do aplikacji farby na ściany

Contact us now

Let's talk about your project

Dear user, we inform you that due to some recent European regulations, governing the sale and the transport to private (non-professional) users of some dangerous materials, we may find it impossible to handle your request.

In order to give you the best possible answer we also ask you to fill in the following fields (not required)

Interest areas

You can also contact us here: info@cromas.it | Tel: +39 0331 877427

Share the page Zardzewiała farba