Utleniacz do stali Corten

Utleniacz do stali corten

Cykl utleniania i ochrony stali corten

Lekki lecz szybki cykl oksydacji, który może zostać przeprowadzony w krótkim czasie na różnych materiałach bazowych. Można tu uzyskać efekt wizualny podobny do klasycznego efektu corten, ale w zależności od sposobu aplikacji utleniacza, można otrzymać bardziej lub mniej jednorodny wygląd.

W szczególności:

  • Subtelna aplikacja utleniacza dla efektu stali corten powoduje jednorodne utlenienie.
  • ”Hojna” aplikacja utleniacza na pionowych powierzchniach pozwala uzyskać efekt ”wypłukanej oksydacji” z kroplami i zaciekami z utlenionej cieczy.
  • ”Hojna” aplikacja utleniacza na płaskich powierzchniach prowadzi do utworzenia punktów utlenionej stali corten o różnych rozmiarach, dając wygląd mapy geograficznej.

W każdym przypadku czas 2-8 godzin jest wystarczający, by uzyskać oksydację porównywalną z tą powstałą w wyniku co najmniej rocznej ekspozycji na czynniki atmosferyczne.

Cykl utleniania i ochrony stali corten składa się z :

  • roztworu utleniającego
  • podkładu, który blokuje utlenianie
  • nieprzezroczystego wykończenia z żywicą

Ten proces malowania oparty jest na rozpuszczalniku. Do zastosowań w środowiskach gdzie konieczne jest przestrzeganie norm LZO, po zastosowaniu wodnej wersji utleniacza, zalecamy użycie wosków ochronnych, które można zakupić w różnych fabrykach farb. Chociaż są one mniej skuteczne niż malowanie, jedynym wymaganym sposobem konserwacji jest okresowa ponowna aplikacja produktu.

Aby umożliwić określenie efektu, w tym na małych powierzchniach, dostępny jest zestaw testowy produktu. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt.

Utleniacz można nakładać na stal corten. Proces utleniania może zostać osiągnięty również w przypadku następujących metali:
– żelazo
– miedź
– żeliwo
– mosiądz
Ostateczny rezultat różni się jednak w zależności od metalu i porowatości powierzchni danego przedmiotu.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Dear user, we inform you that due to some recent European regulations, governing the sale and the transport to private (non-professional) users of some dangerous materials, we may find it impossible to handle your request.

Prosimy również o wypełnienie następujących pól (opcjonalnie), byśmy mogli udzielić ci możliwie najlepszej odpowiedzi

Obszary zainteresowań

Możesz także skontaktować się z nami mailowo: info@cromas.it | Tel: +39 0331 877427

Share the page Utleniacz do stali Corten