Metaliczna żywica epoksydowa, lśniący mosiądz

Dekoracyjna metaliczna żywica epoksydowa

Stwórz realistyczny i dekoracyjny metaliczny efekt za pomocą kielni

Połyskująca, błyszcząca żywica epoksydowa z wysoką zawartością metalicznych mikrosfer, opracowana do użytku biznesowego i profesjonalnego.

Pure Metal to specjalny produkt, który umożliwia użytkownikom stworzenie błyszczącej i wysoce trwałej metalowej powierzchni na meblach, dekoracjach ściennych i podłogach.

Powierzchnie udekorowane żywicami z naszej kolekcji Pure Metal są bardzo lśniące, błyszczące i mają subtelną lub wyraźną teksturę 3D.

Polerowane kolory z kolekcji Pure Metal zapewniają interakcję światła z metalicznymi odcieniami, by stworzyć piękną powierzchnię. Aplikacja za pomocą kielni tworzy również unikalną teksturę 3D, która może być jedyna w swoim rodzaju lub powtarzalna w produkcji seryjnej.

Błyszcząca, metalowa powierzchnia mieni się w świetle, ale nie jak farba, a jak prawdziwy polerowany metal – ponieważ ta żywica zawiera wysokie stężenie metalowych mikrosfer. Ten produkt jest oparty na bezrozpuszczalnikowej i bezwodnej metalicznej żywicy epoksydowej zawierającej 100% cząstek stałych. Produkt wygląda jak gęsty, brązowy tynk i występuje w różnych kolorach, w zależności od metalicznych kolorów w mieszance.

W przeciwieństwie do innych farb metalicznych, kolekcja Pure Metal została opracowana z wykorzystaniem bogatego doświadczenia naukowego Cromas Paints w produkcji farb z efektem specjalnym i żywic. Stworzyliśmy wyjątkową gamę 10 metalicznych odcieni w pięknych naturalnych i lśniących kolorach. Wszystkie kolory to żywice oparte na metalach, włączając w to ciemne, lśniące kolory. Każdy kolor nadaje powierzchni specjalny odcień, który tworzy prawdziwe wykończenie lśniącego metalu z gładką teksturą 3D.

Informacje o aplikacji żywicy Pure Metal

Gęstość żywicy wynika z wysokiego stężenia metali w mieszaninie. Pozwala to na dekorowanie powierzchni poziomych i pionowych bez problemów ze spływającym materiałem. Po nałożeniu żywicy za pomocą metalowej kielni, można kontynuować pracę na powierzchni, by osiągnąć wykończenie o pożądanej teksturze.

Kolekcja Pure Metal umożliwia branżom komercyjnym łatwe odtwarzanie serii produktów lub powierzchni. Zwykle osiąga się to za pomocą wałka dekoracyjnego lub innego ujednoliconego systemu.

Wspaniałe kolory kolekcji Pure Metal obejmują:

 • 01 CYNK
 • 02 MOSIĄDZ
 • 03 BRĄZ 5050
 • 04 BRĄZ 7030
 • 05 MIEDŹ
 • 06 LŚNIĄCY CYNK
 • 07 LŚNIĄCY MOSIĄDZ
 • 08 CIEMNY LŚNIĄCY MOSIĄDZ
 • 09 LŚNIĄCY BRĄZ
 • 10 LŚNIĄCA MIEDŹ

Nasza gama teksturowanych trójwymiarowych wykończeń obejmuje:

  • MARZENIE ŁOWCÓW (użyj wałka w linii prostej, efekt gada)
  • JEDWABNY SZLAK (zmięty papier)
  • ERA PRZEMYSŁOWA (losowe przeciąganie po powierzchni, efekt siatki)
  • PUSTYNNA ŚCIEŻKA (użyj wałka w linii prostej)
  • CZASY ANTYCZNE (użyj wałka poprzecznymi ruchami)

Ważne informacje techniczne i dotyczące aplikacji

Pure Metal to dwuskładnikowa i metaliczna żywica epoksydowa, która musi zostać dokładnie wymieszana ze specjalnym utwardzaczem. Baza wygląda jak ciemna, gęsta pasta, a po zmieszaniu z utwardzaczem tworzy optymalną gęstość dla łatwego rozprowadzania po powierzchniach poziomych i pionowych za pomocą kielni. Żywica wyschnie po około 24 godzinach.

Po minimum 48 godzinach schnięcia powierzchnię można przeszlifować i wypolerować szlifierką orbitalną i polerką. Sugerujemy użycie papieru ściernego o następujących ziarnistościach -240/360/500/1200 – by uzyskać piękny, metaliczny połysk. Po szlifowaniu, polerowanie nadaje powierzchni olśniewający połysk widoczny na zdjęciach.

Efektem końcowym jest jedyna w swoim rodzaju metaliczna powierzchnia, która jest trwała i ma wysoką odporność na zarysowania. Ze względu na wysoką zawartość prawdziwych cząstek metalicznych, powierzchnia może się z czasem utleniać, tak jak każda powierzchnia z metalu.

Istnieje możliwość zabezpieczenia powierzchni woskiem lub przezroczystą farbą nawierzchniową. Nie zalecamy ich, chyba że jest to konieczne, ponieważ może to zmniejszyć połysk. Inną opcją jest nałożenie cienkiej warstwy naszej żywicy epoksydowej Crystal Clear na żywicę 3D. Utworzy to przezroczystą warstwę ochronną, która również jest bardzo trwała i błyszcząca.

Cykl aplikacji obejmuje nałożenie odpowiedniego podkładu na powierzchnię. Zalecamy zabarwić podkład na kolor ciemno brązowy, by materiał bazowy nie był widoczny po przeszlifowaniu warstwy Pure Metal.

Aplikacja i przechowywanie

Temperatura otoczenia ma wpływ na lepkość żywicy. W okresie zimowym produkt powinien być przechowywany w ciepłym miejscu. Przed rozpoczęciem aplikacji zaleca się podgrzanie żywicy do około 20°C.

Aplikacja żywicy powinna być przeprowadzona w ciepłym miejscu, szczególnie w miesiącach zimowych. Temperatura podczas nakładania i utwardzania powinna przekraczać 20°C. Poniżej tej temperatury czas potrzebny do wyschnięcia żywicy może być dłuższy.

Powierzchnia pokrywanego materiału i obszar roboczy powinny być suche, a wilgotność powietrza niewielka.

Ważne, by w miesiącach zimowych przechowywać żywicę w ciepłym miejscu.

Znaczenie testów przedprodukcyjnych

Aplikacja metalicznej żywicy epoksydowej Pure Metal jest łatwa dla profesjonalistów i rzemieślników. Jednak zalecamy, by zawsze wykonać testy aplikacji. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli brak ci doświadczenia z takim rodzajem produktu. Naszym celem jest dostarczenie jak najbardziej praktycznych informacji na temat aplikacji. Nasze porady opierają się na naszych szeroko zakrojonych badaniach i testach. W tym procesie występuje wiele czynników, więc zawsze zaleca się przetestowanie każdego produktu przed przystąpieniem do etapu produkcji.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Dear user, we inform you that due to some recent European regulations, governing the sale and the transport to private (non-professional) users of some dangerous materials, we may find it impossible to handle your request.

Prosimy również o wypełnienie następujących pól (opcjonalnie), byśmy mogli udzielić ci możliwie najlepszej odpowiedzi

Obszary zainteresowań

Możesz także skontaktować się z nami mailowo: info@cromas.it | Tel: +39 0331 877427

Share the page Metaliczne żywice epoksydowe „Pure Metal”