Kolorowa transparentna żywica epoksydowa

Kolorowa transparentna żywica epoksydowa

Transparentne kolory z efektem barwionego szkła. Do użytku biznesowego i profesjonalnego.

Zanim stworzyliśmy nasze kolorowe żywice używane do odlewów, najpierw opracowaliśmy naszą krystalicznie czystą transparentną żywicę, by nasze kolorowe żywice dawały piękne i krystalicznie czyste kolory, takie jak niebieska woda (Azzurro), bogate odcienie złota i intensywne brązy. Efektem końcowym było idealne połączenie krystalicznej żywicy i niesamowitych kolorów.

Połączenie barwionej żywicy z zatopionymi materiałami, takimi jak drewno, tworzy natychmiastowy efekt wizualny, który pozwala oku dostrzec interakcję kolorowej żywicy z umieszczonym w niej przedmiotem.

Nasze kolorowe żywice wykorzystują specjalny barwnik, który został przetestowany pod kątem wykorzystania w odlewach z żywic o  małej, średniej i dużej grubości.

Kolorowe barwniki stosowane w naszych żywicach różnią się od innych barwników, ponieważ reagują z utwardzaczem, tworząc twardą powierzchnię. Odróżnia je to od innych barwników, które mogą zmiękczać powierzchnię lub powodować defekty.

Ilość wymaganych barwników będzie zależeć od intensywności koloru, jaki chcesz uzyskać. Ogólnie rzecz biorąc, im grubsza forma lub odlew, tym mniejsza ilość barwników potrzebna do uzyskania ostatecznego koloru. Dla grubości od 2 do 3 cm, sugerujemy użycie ok. 2% barwnika, ale można tę ilość zmienić, by uzyskać pożądany przez ciebie kolor.

Pigmenty opracowane przez Cromas to żywe kolory, które pozwalają na stworzenie unikalnych odcieni:

  • 91007 ULTRAMARINE BLUE
  • 91008 SOLAR YELLOW – idealny do tworzenia złotych efektów
  • 91013 SCARLET RED – niezwykle żywy i transparentny
  • 91019 AQUAMARINE – idealny do tworzenia odcieni wody
  • 91020 SMOKY QUARTZ – czarny pigment idealny do efektów polerowania i przydymienia
  • 91023 AMBER BROWN – kolor ciepłego brązu

Te pigmenty można stosować samodzielnie lub mieszać je ze sobą, by uzyskać nowe kolory, takie jak zielony i fioletowy.

Te kolorowe żywice mogą być także stosowane do tworzenia wielokolorowych odlewów, w których widać warstwy niezmieszanych kolorów.

Znaczenie testów przedprodukcyjnych

Mieszanie kolorowych pigmentów lub barwników z żywicami epoksydowymi to proces prosty dla profesjonalistów, rzemieślników i majsterkowiczów. Zalecamy jednak, by zawsze przeprowadzić testy aplikacji przed wyprodukowaniem produktu lub rozpoczęciem projektu.

Zalecamy zapoznanie się z instrukcjami znajdującymi się w karcie danych technicznych żywic, z których będziesz korzystać przy swojej aplikacji. Nasze porady opierają się na naszych szeroko zakrojonych badaniach i testach. W związku z tym, że na proces aplikacji składa się wiele czynników, zawsze zaleca się przetestowanie każdego produktu przed przejściem do etapu produkcji.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Dear user, we inform you that due to some recent European regulations, governing the sale and the transport to private (non-professional) users of some dangerous materials, we may find it impossible to handle your request.

Prosimy również o wypełnienie następujących pól (opcjonalnie), byśmy mogli udzielić ci możliwie najlepszej odpowiedzi

Obszary zainteresowań

Możesz także skontaktować się z nami mailowo: info@cromas.it | Tel: +39 0331 877427

Share the page Kolorowa transparentna żywica epoksydowa