Farby specjalne

Przedstawiamy farby specjalne

Farby specjalne są ważnym narzędziem, które może nadać materiałom nowe właściwości i nowy wygląd.

Zarówno rzemiosło, jak i przemysł często stają przed potrzebą zmiany wyglądu i wrażeń dotykowych tradycyjnych materiałów, takich jak drewno, plastik, metal, w sposób, który nie narusza normalnego cyklu produkcyjnego i pozwala osiągnąć świetne rezultaty w możliwie jak najkrótszym czasie.

Malowanie powierzchni farbami specjalnymi pozwala:

  • uzyskać kompletnie inną powierzchnię nadając jej nowy wygląd i nową teksturę
  • odtworzyć ten sam rezultat w produkcji seryjnej poprzez obróbki i wykończenia, z którymi można sobie z łatwością poradzić
  • przeprowadzić proces pracy w krótszym czasie w porównaniu do prawdziwego procesu wymaganego, by zmienić wygląd i teksturę produktu

Wszystkie wykończenia są specjalnie przebadane w naszym Laboratorium Badawczo-Rozwojowym dla różnych branż i projektantów. Są stworzone z wysokiej jakości surowców – gdy tylko to możliwe – naturalnego pochodzenia.

Farby specjalne, które oferujemy to:

Farba fosforyzująca

Farba fosforyzująca z maksymalną emisją światła w ciemności, dostępna w różnych świecących w ciemności kolorach. Ta fotoluminescencja farba stworzona z pigmentów o długim czasie relaksacji łączy ze sobą wysoką wydajność techniczną i cechy estetyczne.

 

Farba reagująca na ciepło

Ta farba reagująca na ciepło zmienia kolor pod wpływem temperatury stając się przezroczysta i pozwalając zobaczyć kolor tła oraz naturalną ziarnistość materiałów.

 

Farba holograficzna

Farba holograficzna, znana także jako farba z efektem kameleona, zmienia kolor i uzyskuje efekt tęczy. Zapewnia powierzchniom wielokolorowy efekt podobny do typowej płyty CD z muzyką.

 

Farba z pęknięciami

Farba z pęknięciami nadaje powierzchniom niesamowity efekt wizualny i dotykowy. Produkty uzyskują teksturę, która imituje typową wiekową skórę, jak ta używana w meblarstwie, w różnych kombinacjach kolorystycznych.

 

Farba z marszczeniem

Farba z marszczeniem do metalu i plastiku. Profesjonalna farba z efektem marszczenia dla przemysłu i rzemiosła, meblarstwa, akcesoriów żeglarskich i przemysłu inżynieryjnego.

 

Farba magnetyczna

Farba, która pozwala zmienić dowolną powierzchnię w tablicę magnetyczną. Sprawia, że powierzchnie plastikowe, metalowe i drewniane mają zdolność przyciągania magnesów.

 

Farba z efektem fluorescencyjnym

Farba fluorescencyjna, kolory ”zakreślacza” o maksymalnej jaskrawości. Farby fluorescencyjne są obecnie pożądane dla wielu zastosowań, szczególnie ze względu na dostępność modnych kolorów.

 

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Dear user, we inform you that due to some recent European regulations, governing the sale and the transport to private (non-professional) users of some dangerous materials, we may find it impossible to handle your request.

Prosimy również o wypełnienie następujących pól (opcjonalnie), byśmy mogli udzielić ci możliwie najlepszej odpowiedzi

Obszary zainteresowań

Możesz także skontaktować się z nami mailowo: info@cromas.it | Tel: +39 0331 877427

Share the page Farby specjalne