Farba z efektem wiekowej miedzi

Farba z efektem wiekowej miedzi

Efekt antycznej miedzi

Nasza farba z efektem wiekowej miedzi przekształca dowolną powierzchnię w starą, utlenioną miedź z unikalnym połączeniem rdzy i patyny, gdzie kolor nieutlenionej miedzi jest widoczny. Niezwykle realistyczna tekstura i wygląd dzięki utlenianiu chemicznemu, które nadaje nieprzezroczysty i niejednorodny wygląd.

W wyniku procesu utleniania chemicznego możliwe jest odtworzenie podobnych rezultatów na innych przedmiotach, jednak nie identycznych, ponieważ pod wpływem utleniania powstają patynowe i rdzawe plamki tlenku o różnych kształtach i rozmiarach, dostosowywane poprzez zastosowanie utleniacza.

To cykl malowania, który sprawia, że produkt naprawdę zmienia się w starą miedź, a powierzchnie w prawdziwą starą, utlenioną miedź ze wszystkimi typowymi niuansami kolorystycznymi. Produkt wydaje się wyglądać jak mapa.

Należy pamiętać, że nie można uzyskać identycznych rezultatów utleniania.

  • Nasza farba zawiera zminiaturyzowane i powierzchownie pasywowane miedź i żelazo, które utleniają się bezpośrednio na pomalowanej powierzchni, by uzyskany efekt starej miedzi był całkowicie prawdziwy.
  • Rezultat uzyskiwany jest poprzez utlenianie chemiczne farby i użycie farb ochronnych wysokiej technologii, by wytworzyć bardzo trwałe produkty.

W zależności od aplikacji, możliwe jest uzyskanie mniej lub bardziej jednorodnej powierzchni o wyglądzie wiekowej miedzi. Zależy to w szczególności od metody aplikacji roztworu utleniającego. Aby uzyskać maksymalnie realistyczny efekt postarzenia na pionowych powierzchniach, można nałożyć substancję reaktywną pozwalając kroplom produktu spłynąć po powierzchni. W ten sposób uzyskamy efekt ”utlenionego wypłukania”, takiego jak w przypadku żelaza i miedzi wystawionych na złe warunki atmosferyczne przez wiele lat.

Jednak na powierzchniach pionowych efekt jest mniej widoczny, ponieważ roztwór utleniający pozostaje w kontakcie z farbą tylko przez krótki czas.

Przedmioty pomalowane tym produktem mogą być używane we wnętrzach.

Do zastosowań w przemyśle i rzemiośle zalecamy użycie aerografu. W przypadku produktów pozujących (np. bram, okien, schodów, antresoli, itp.) odpowiedni jest zarówno pędzel, jak i wałek.
Farba nie jest odpowiednia dla powierzchni zewnętrznych, ponieważ proces utleniania może postępować.

Efekt utleniającej się wiekowej miedzi można zastosować poprzez użycie podkładu na:

  • drewnie
  • metalu (żelazo, aluminium, mosiądz, itp.)
  • plastiku (ABS, ABS-PC, itp.)

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Dear user, we inform you that due to some recent European regulations, governing the sale and the transport to private (non-professional) users of some dangerous materials, we may find it impossible to handle your request.

Prosimy również o wypełnienie następujących pól (opcjonalnie), byśmy mogli udzielić ci możliwie najlepszej odpowiedzi

Obszary zainteresowań

Możesz także skontaktować się z nami mailowo: info@cromas.it | Tel: +39 0331 877427

Share the page Farba z efektem wiekowej miedzi