Farba z efektem wiekowego brązu

Efekt wiekowego brązu

Farba z efektem wiekowego brązu

Przekształca dowolną powierzchnię w wiekowy, utleniony brąz. Ekstremalnie realistyczny przy dotyku, kryjący i niejednorodny wygląd dzięki utlenianiu chemicznemu.

Efekt starego brązu zapewnia zielone i rdzawe plamki tlenku o różnych kształtach i rozmiarach, tylko częściowo regulowane poprzez zastosowanie utleniacza. Ostatecznym rezultatem jest naturalnie utleniona powierzchnia, bez możliwości precyzyjnego jej odtworzenia, jak w przypadku prawdziwego utleniania.

To cykl malowania, który zmienia produkt w prawdziwy stary brąz, a powierzchnie stają się prawdziwym utlenionym brązem ze wszystkimi typowymi niuansami kolorystycznymi.

  • Nasza farba zawiera zminiaturyzowane i powierzchownie pasywowane brąz i żelazo, które utleniają się bezpośrednio na pomalowanej powierzchni, by otrzymać całkowicie prawdziwy efekt wiekowego brązu.
  • Rezultat osiągnięty jest poprzez chemiczne utlenienie farby i użycie farb ochronnych o zaawansowanej technologii w celu wyprodukowania finalnego produktu, który jest wytrzymały.

W zależności od aplikacji, możliwe jest uzyskanie mniej lub bardziej jednorodnej powierzchni o wyglądzie wiekowego brązu. Zależy to w szczególności od metody aplikacji roztworu utleniającego. Aby uzyskać maksymalnie realistyczny efekt postarzenia na pionowych powierzchniach, można nałożyć substancję reaktywną pozwalając kroplom produktu spłynąć po powierzchni. W ten sposób uzyskamy efekt ”utlenionego wypłukania”, tak jak w przypadku produktów z brązu wystawionych na złe warunki atmosferyczne przez wiele lat. Produkty pomalowane tym produktem mogą być używane we wnętrzach.

Do aplikacji na produkty przemysłowe i rzemieślnicze, zalecamy użycie wałka. Do zastosowań na produktach takich jak np. bramy, okna, schody, antresole, możliwa jest aplikacja wałkiem lub pędzlem. Produkt nie jest odpowiedni do powierzchni zewnętrznych, ponieważ proces utleniania może postępować.

Efekt wiekowego utlenionego brązu można nakładać poprzez użycie podkładu na:

  • drewno
  • metal (żelazo, aluminium, mosiądz, itp.)
  • (ABS, ABS-PC, itp.)

 

 

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Dear user, we inform you that due to some recent European regulations, governing the sale and the transport to private (non-professional) users of some dangerous materials, we may find it impossible to handle your request.

Prosimy również o wypełnienie następujących pól (opcjonalnie), byśmy mogli udzielić ci możliwie najlepszej odpowiedzi

Obszary zainteresowań

Możesz także skontaktować się z nami mailowo: info@cromas.it | Tel: +39 0331 877427

Share the page Farba z efektem wiekowego brązu