Farba magnetyczna

Farba magnetyczna

Farba pozwalająca przekształcić powierzchnię w tablicę magnetyczną

Farba magnetyczna pozwalająca stworzyć ferromagnetyczną powierzchnię i sprawić, że dowolny materiał – plastik, drewno czy metal – będzie mógł przytrzymywać magnesy.

Ta farba zawiera cząsteczki żelaza i nieorientowanego magnetytu. Po jej wyschnięciu nawet bardzo cienka warstwa umożliwia przyciąganie magnesów. Oczywiście, w zależności od siły, wagi i rozmiaru materiału, ujawni się różnica w sile magnetycznej. Zasadniczo odpowiednie jest nałożenie 2-3 warstw natryskowo (dysza 2,5mm) lub za pomocą pędzla/wałka, by uzyskać dobry efekt ferromagnetyczny.

To zdjęcie pokazuje farbę magnetyczną zastosowaną na drewnianym panelu (MDF): typowe ”magnesy lodówkowe” i kartki papieru są utrzymywane przez warstwę produktu o grubości jedynie 80 mikronów. Można zwiększyć efekt magnetyczny poprzez nałożenie większej ilości warstw.
Produkt dostępny jest jedynie w podstawowym kolorze ”magnetytu’‘. To dlatego, że poprzez zastosowanie dalszej kolorowej bazy lub innych kolorowych barwników w farbie magnetycznej, siła magnetyczna substancji zmniejsza się.

Produkt jest dostępny w dwóch wariantach:

  • Rozpuszczalnikowa dwuskładnikowa farba akrylowa dla przemysłu i rękodzieła: zalecana aplikacja natryskowa, nadaje się także do dużych powierzchni. Oprócz ”zabawnych” zastosowań w przypadku mebli, przedmiotów i akcesoriów, znajduje ona także zastosowanie do wewnętrznych i zewnętrznych paneli reklamowych.
  • Farba akrylowa na bazie wody: farba magnetyczna do rękodzieła, stoisk wystawowych i dla użytkowników prywatnych. Może być nakładana natryskowo, ale także przy użyciu wałka lub pędzla na ściany lub części ścian. Przy nałożeniu wałkiem lub pędzlem, konieczne może być nałożenie wielu warstw, by osadzić na powierzchni potrzebną ilość produktu.

Ważna uwaga: ta farba pozwala stworzyć powierzchnię, która potrafi przyciągać magnesy. Aby uzyskać efekt taki jak ”magnesy na drzwiach lodówki”, poza aplikacją farby konieczne jest wybranie magnesów dobrej jakości, które mogą przytrzymać klasyczne ”kartki papieru”.

Kolory na ekranie są jedynie poglądowe. Aby dowiedzieć się, które kolory są dostępne, prosimy o kontakt. Aby umożliwić ocenę efektu, również na małych powierzchniach, dostępny jest zestaw testowy produktu; skontaktuj się z nami, by uzyskać więcej informacji.

Efekt może być zastosowany poprzez użycie podkładu na :

  • drewnie
  • metalu (żelazo, aluminium, mosiądz, itp.)
  • plastiku (ABS, ABS-PC, itp.)
  • wersja dotyczy ścian wewnętrznych

Aby uzyskać więcej informacji na temat zjawiska magnetyzmu, zalecamy odwiedzenie następujących linków:

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Porozmawiajmy o Twoim projekcie

Dear user, we inform you that due to some recent European regulations, governing the sale and the transport to private (non-professional) users of some dangerous materials, we may find it impossible to handle your request.

Prosimy również o wypełnienie następujących pól (opcjonalnie), byśmy mogli udzielić ci możliwie najlepszej odpowiedzi

Obszary zainteresowań

Możesz także skontaktować się z nami mailowo: info@cromas.it | Tel: +39 0331 877427

Share the page Farba magnetyczna