Farba brokatowa

Brokatowy efekt

Farba z brokatem dla błyszczącego, brokatowego efektu

Farba z błyszczącymi płatkami, zazwyczaj nazywanymi brokatem, które są podobne do tych wykorzystywanych w kosmetyce, ale bardziej odporne. W rzeczywistości, nadają się one do farb na bazie wody i rozpuszczalników. Cząsteczki brokatu mają kwadratowy lub sześciokątny kształt, rozpoznawalny tylko przez oko eksperta lub pod mikroskopem: składają się z cienkiej metalowej warstwy osadzonej poprzez metalizację próżniową i następnie zabezpieczonej, by uzyskać wygląd prawdziwego metalu. W rzeczywistości są także nazywane płatkami metalu.

Do użytku profesjonalnego, te farby są szczególnie pożądane do stosowania na drewnie przy produkcji mebli kontraktowych i akcesoriów meblowych oraz na metalu/plastiku do wyrobu artykułów sportowych, takich jak rowery, deskorolki, kaski, itp.

Możliwe jest mieszanie różnych kolorów tła i różnej koncentracji brokatu, by uzyskać mniej lub bardziej spójny efekt blasku. Możliwe jest także tworzenie powierzchni z całkowicie kryjącym brokatowym kolorem.

Najbardziej pożądanym efektem, również ze względu na to, że w jego przypadku widoczny jest większy blask, jest efekt lśniący. Ponieważ wymiary brokatu mieszczą się w przedziale 100-200 mikronów (większe niż w przypadku innych pigmentów), aby zapewnić profesjonalne efekty wizualne, wolimy umieścić brokat w bazie wykorzystywanej do malowania dwóch warstw, a następnie nałożyć na nią błyszczącą warstwę transparentną, by ukryć kształty małych cząsteczek brokatu i pozostawić perfekcyjnie lśniącą powierzchnię.

Kolory na ekranie są jedynie poglądowe. Skontaktuj się z nami, by uzyskać informację o dostępnych kolorach.

Efekt brokatu może być zastosowany poprzez użycie podkładu na:

  • drewnie
  • metalu (żelazo, aluminium, mosiądz, itp.)
  • plastiku (ABS, ABS-PC, itp.)
  • wersja do ścian wewnętrznych

Contact us now

Let's talk about your project

Dear user, we inform you that due to some recent European regulations, governing the sale and the transport to private (non-professional) users of some dangerous materials, we may find it impossible to handle your request.

In order to give you the best possible answer we also ask you to fill in the following fields (not required)

Interest areas

You can also contact us here: info@cromas.it | Tel: +39 0331 877427

Share the page Farba brokatowa